Rüzgar ve Güneş Enerjisi Ölçüm Tebliği Toplantısı

tures2011-2.jpg

Taslak aşamasında olup nihai şeklinin verilmesi çalışmaları süren “Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Lisans Başvurularına İlişkin Ölçüm Standardı Tebliğ Taslağı” konusunda, enerji ilgililerinin katılımları ile sektörün görüşlerini ve katkılarını tebliğe yansıtabilmek amacıyla Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektör Buluşması (TÜRES 2011/2) “Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Lisans Başvurularına İlişkin Ölçüm Standardı” konulu değerlendirme toplantısı yapılacaktır.

Toplantıda “Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Lisans Başvurularına İlişkin Ölçüm Standardı” konusu katılımcı bir ortamda irdelenip analiz edilecek ve tebliğe girmesinde faydası olabilecek fikirler sentezlenerek rapor haline getirilecektir. TÜREB tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi ve Enerji Piyasası Düzenleme kurumu (EPDK) ile yapılan görüşmelerde gerçekleştirilmesinin çok yararlı olacağı konusunda görüş birliğine varılan bu çalışma sonuçları, dikkate alınmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacaktır.

Ülkemizde yenilenebilir enerji sanayinin gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandığımız bu tebliğin azami fayda sağlanacak biçimde yayınlanması başta ekipman üreticileri, yatırımcılar finansman sağlayıcılar ve danışmanlık şirketleri olmak üzere geniş bir alana hizmet edecektir. Bu nedenle, söz konusu tebliğe son şeklinin verilmesinde katkıda bulunabilecek yenilenebilir enerji kaynakları alanlarında faaliyet gösteren tüm kurum/kuruluş ve şirketlerin bu toplantıya katılımı büyük önem arz etmektedir.

Dosya İndir
Bu dosyayı indir (TURES_2011_2_Sponsorluk.pdf)TURES_2011_2_Sponsorluk.pdf
Bu dosyayı indir (TURES_2011_2_RuzgarveGunesOlcumTebligi Sektor Toplantisi-Program.pdf)TURES_2011_2_RuzgarveGunesOlcumTebligi Sektor Toplantisi-Program.pdf
Bu dosyayı indir (TURES_2011_2_KayitFormu.doc)TURES_2011_2_KayitFormu.doc

Bir Cevap Yazın